• slidebg1
  Bridge Begin
  Erdem Öztürk
 • slidebg1

BB Hakkında

Bu site ve uygulamanın amacı; başlangıç briç oyuncularının temellerini geliştirmek, brici daha eğlenceli, pratik ve kolay bir şekilde anlatmak ve öğretmektir. Briç eğitmenlerinin de öğretim süreçlerinde kullanabilecekleri faydalı bir uygulamadır. BB site ve uygulamasındaki eller bazı kısıtlamalar kullanılarak rastgele olarak dağıtılmaktadır.

Sistem Özeti

  SAYC (Standard American Yellow Card)

 • 1 seviyesindeki açışlar 12+onör puan gösterir. Dağılıma göre 11 ve 10 puanlık ellerle de 1 seviyesinde oyun açabilirsiniz.
 • 1 minöre 2 minör cevabı inverted minördür.
 • 2♣ ve 2NT hariç 2, 3, 4 seviyesindeki açışlar 6-10 arası onör puan gösterir.
 • 1Majöre 3Majör cevabı davettir.
 • 1Majöre 1NT cevabı 11 puana kadar çıkabilir.
 • 1Majöre 2 seviyesinde yeni renk göstermek 11(10)+ puandır.
 • 1Majöre 2NT cevabı kullanılmamaktadır.
 • Cevapçının yeni renkte sıçraması 10 dan az onör puan gösterir.

1NT Açışı ve Cevapları

15-16-17 puanlık, 5 kart majörü veya 6 kart minörü olmayan, dengeli veya yarı dengeli ellerdir.
2♣: Stayman
2/2: Jacoby Transfers
2: trefller
2NT: davet
3: karolar
3: en az 5-5 minör ve zon kesin
3: kısa kör, 3 kart pik, 5-4 minör
3: kısa pik, 3 kart kör, 5-4 minör
4NT: şilem daveti

2NT Açışı ve Cevapları

20-21-22 onör puanlık dengeli ellerdir.
3: Stayman
3/3: Jacoby transfers
4NT: şilem daveti

Hakkımda

Erdem Öztürk

Hakkımda

1984 Mersin doğumluyum. Briçle 2002 yılında ODTÜ Briç Kulübü'nde tanıştım. 2009'da profesyonel olarak briçle uğraşmaya ve briç dersleri vermeye başladım. 2013 yılından bu yana Major Boğaziçi Briç Kulübü, Zekeriyaköy Spor Kulübü ve Sabancı Üniversitesi gibi çeşitli briç kulüpleri ve üniversitelerde briç dersi vermekteyim. Günümüze kadar briç hakemliği, antrenörlüğü ve koçluğu deneyimlerim oldu.Amacım, her yaş grubundan öğrencilerime brici sevdirmek ve briçten daha çok keyif almalarını sağlamak oldu. Bu uygulamayı derslerimde kullanarak brici daha keyifli ve kolay bir şekilde öğretmekteyim. Briç dersi alanlar ve eğitmenler için yararlı bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Bridge Begin uygulama ve web sitesini yapmaya, üniversiteden arkadaşım Anar Musayev ile Ocak 2015'te başladık ve Eylül 2017'de hayata geçirdik.

Özellikler

Özelleştirme

Kart Boyutu ve Ulusal Ayarlar

Çoklu Dil Desteği

Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İsveççe, Lehçe

Multiplatform

Android ve IOS Tablet ve Telefonlar

Skor Tablosu

Skor hesaplama

İstatistikler

Doğru, yanlış sayıları ve süreleri

Puan Sayma

Onör puanları hesaplayınız

Dağılım Sayma

El dağılımını tamamlayınız

Açışlar

Bu elle ne açarsınız?

Cevaplar

Deklareniz ne olur?

Mini Bridge

Kontratı belirleyiniz

Yorumlar

Erdinç Erbil

"Briç öğrenmeye başlayanların, yarışma aşamasına gelene kadar yaşadıkları en önemli eksiklik; öğrendiklerini tekrar edebilecekleri bir materyal olmamasıdır. Bridge Begin bu eksikliği giderecek ve uygulamanın briç eğitimindeki önemini daha iyi anlamamızı sağlayacaktır. Emeği geçenleri tebrik ederim.”

- Erdinç Erbil

"Bridge Begin is a great learning tool. I recommend it to anyone who is new to the game and wants to learn the basic concepts fast"

- Per-Ola Cullin

“Sevgili Erdem, çalışmanı inceledim, bence yeni başlayanlar için mükemmel ve gelişime açık...Kutlarım.

- Melih Özdil

“Brice başlayanların turnuva oynayacak duruma gelene kadar olan süreçleri epeyce zorludur. Bu süreci hızlandıracağını düşündüğüm Bridge Begin uygulamasını bütün başlangıç öğrencilerine tavsiye ediyorum.”

- Okay Gür

“Bugüne kadar gördüğüm BRİÇ site ve programlarından çok farklı bir çalışma. Öncelikle telefon, tablet ve bilgisayar uyumlu, kolayca indirebileceğimiz bir uygulama. İçeriğinde U16 (16 yaşından küçükler) için MİNİ BRİÇ başlıklı, kontrata karar verme bölümü var. Ayrıca yeni başlayanlar için anlatımı kolay, bolca örnekleri (örnekler canlı, anında doğru/yanlış gösteriyor) olan bir uygulama olmuş. Ben çok beğendim, daha da geliştirilirse çok faydalı olacağına eminim. Eline sağlık Erdem Öztürk."

- Süleyman Kolata

"Briç öğrenmek ve bricini ilerletmek isteyenler için, üzerinde çok çalışılmış, eğlenceli, pratik herkesin kullanması gereken bir uygulama."

- Gökhan Yılmaz

"Bridge Begin, öğrencilerime briç dersi verirken benim de keyif alarak kullandığım bir uygulama. Kullanım kolaylığı ve anlaşılırlığı itibariyle son derece eğlenceli bir öğrenme ortamı. Herkese tavsiye ederim."

- Vera Adut

Ekran Görüntüleri

Uygulamadan bazı görüntüler

Flash Demo

Uygulamayı İndir

Cihazınızın İşletim Sistemini Seçin

İletişim